Skip to content

O Českých Petrovicích

 

České Petrovice

Co dělat v Českých Petrovicích  v létě

V letním období nejsou České Petrovice pouze cílem cykloturistů či pěších turistů, ale také milovníků adrenalinových sportů a atrakcí, neboť zdejší sport areál nabízí právě tento druh zábavy. Mezi nejoblíbenější atrakci patří horské káry, ale v nabídce jsou i další  jako třeba jízda na kladce v horolezeckém sedáku, zorbing, nebo dětské trampolíny a další.

Turistické trasy a mapy České Petrovice

Zimní aktivity v  Českých Petrovicích

Pátý největší skiareál v Orlických horách je právě ten Česko Petrovický, a proto se  obec stává v zimě centrem zimních sportů. Pravidelně udržované sjezdové a v případě dostatečné sněhové nadílky také běžkařské tratě lákají lyžaře z celé republiky.

ski_areal_ceske_petrovice

Umístění a rozloha Českých Petrovic

Nadmořská výška je mezi 600 – 650 metry nad mořem, kostel je ve výšce 632 metrů nad mořem, nejníže položený dům se nachází 590 metrů nad mořem. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 3,9°C. Plošná výměra obce je 626 hektarů, z toho do vlastnictví obce připadá 8 hektarů (z největší části louky). Obec hraničí severovýchodně s panstvím Kladským, východně s Německými Petrovicemi (nyní Petrovičky), jihovýchodně s městysem Mladkov, jižně s Vlčkovicemi, západně s obcí Klášterec a na severu s obcí Čihák, patřící k panství Žamberk.

Rozcestník na Adamu nad Českými Petrovicemi

 

Až budete plánovat výlet  do Orlických hor, nezapomeňte do své trasy zahrnout také tuto krásnou horskou obec. Pokud chcete v zimě vyrazit na lyže s malými dětmi, je zdejší skiareál to nejpřívětivější místo, kde se Vaše děti naučí díky vyškoleným instruktorům lyžovat opravdu brzy. Pokud se tak již nestalo, stanou se České Petrovice Vašim oblíbeným cílem.