Skip to content

Běžky a běžecké tratě

České Petrovice a okolí

Běžkování České Petrovice

Na běžky do  Českých Petrovic

 

Rolbař Rychard Mráz se pustil do práce a připravuje pro nás mnoho kilometrů bíle stopy v okolí Českých Petrovic.  Více aktuálních informací přímo od rolbaře naleznete ZDE.

Úpravu běžeckých  tratí a okruhů v okolí provádí rolbař Richard Mráz, který provozuje také informační servis ohledně probíhajících úprav tratí a jejich plánování.

Běžecké okruhy a tratě v okolí Českých Petrovic mají v případě dobrých sněhových podmínek více než 35 km. Tyto okruhy nejsou tolik frekventované a jejich tratě jsou ideální jak pro individuální turistiku, tak i pro osobní trénink. 

Ideální  výchozí místo je Kašparova chata, kde lze pohodlně zdarma zaparkovat. Pokud chcete vyrážet z Českých Petrovic, kříží stopa silnici u domu domu č.p. 77  odkud můžete jít ke Kašparově chatě, kde všechny trasy začínají, nebo pokračovat směr Čihák a okruhem přes rozhlednu Amálku na Kašparovu chatu. Následně můžete využít místní restauraci k občerstvení či se vydat další trasou.

Je tedy na vás, jaké okruhy si zvolíte. Pravdou je, že si užijete krásy Orlických hor.

Přejeme Vám úžasné zážitky a krásnou stopu.

Víte jak se chovat v lyžařské stopě?

Dodržováním jednoduchých pravidel můžete zabránit ohrožení, nebo zranění ostatních běžkařů.

  • V lyžařské stopě zásadně nechoďte pěšky. V případě nutnosti chůze bez lyží se pohybujte mimo stopu.
  • Na dvoustopých a vícestopých tratích můžete použít kterékoliv stopy.
  • Předjíždět můžete vpravo nebo vlevo po volné stopě, nebo mimo stopy. Předjížděný lyžař by měl na zavolání uvolnit stopu. (V závodě je to řády nařízeno.)
  • Předjíždíte-li, jste-li předjížděn nebo při potkávání držte hole těsně u těla.
  • Při sjezdech přizpůsobte jízdu terénním podmínkám, své lyžařské dovednosti, stavu stopy, viditelnosti a provozu na trati. Dodržujte bezpečnou vzdálenost za jezdcem před sebou.
  • Při setkání v protisměru se vyhýbejte vpravo. Na tratích s jednou stopou má přednost sjíždějící lyžař. Stoupající lyžař je povinen stopu uvolnit.
  • Zůstanete-li stát, vystupte ze stopy. Při pádu se snažte co nejrychleji opustit stopu.