Skip to content

Výlety České Petrovice

Pokud zavítáte do Českých Petrovic na delší dobu, jistě Vás bude zajímat, jaká zajímavá místa se dají v okolí navštívit. Určitě si vyberete, neboť možností je opravdu mnoho. Ať cyklista, pěší turista, běžec, běžkař nebo lyžař, vybere si opravdu každý.

Na výlet v okolí Českých Petrovic

Asfaltové cesty spojující České Petrovice s přilehlými obcemi ocení nejen turisté, ale především milovníci cyklistiky. Díky těmto spojnicím jsou možnosti opravdu veliké a trasu si vybere jak začátečník, tak i značně pokročilí cyklista.

Pěší turisté jistě ocení dobře značené turistické stezky vedoucí krásnou nedotčenou přírodou, kde les střídá louky a podél stezky místy ševelí řeka či potůček.

Pro milovníky bílé stopy je za příznivého počasí upravován několika kilometrový běžkařský okruh vedoucí od místního ski areálu okolo Kašparovy chaty a zpět.

Lyžaři a to především ti menší, kteří se s lyžemi teprve seznamují budou z místního ski areálu nadšeni. Tento rodinný areál je přímo stvořený a také zaměřený na výuku začátečníků lyžování a snowboardingu. Více než 600 metrů sjezdových tratí však uspokojí i zkušené lyžaře, kteří si chtějí odpočinout od náročných alpských sjezdovek.

Pokud budete chtít v průběhu dovolené v Českých Petrovicích otestovat i jiný SKI areál, nebo zajít na běžky, můžete vyrazit navštívit SKI areál Buková hora, SKI areál Čenkovice nebo vzdálenější SKI areál Dolní Morava. Běžkaři ocení především upravované tratě v okolí Suchého vrchu a Bukové hory.

Nedaleko Českých Petrovic se nalézá například přírodní rezervace Zemská Brána. Pokud budete touto rezervací procházet narazíte například na Pašeráckou lávku a občerstvit se můžete třeba v Orlická chata  U Rampušáka.

Několik stovek metrů od Českých Petrovic a však již na Polské straně se nachází naučná stezka, která Vás provede zaniklou sudetskou obcí Červený Potok – Czerwony Strumień

Tip na dobré jídlo nedaleko Českých Petrovic. Pstruzi Kamienczyk (Kamieńczyk). Rybí farma s nabídkou rybích specialit. 

Pstruzi Polsko

Vřesový přístav

Wrzosowa Przystań

Přehrada Pastviny

Sportareál České Petrovice

Zemská brána

Rybárna Pisary

Zaniklá sudetská obec

Pěchotní srub K-S 46 „V zátiší“

Rybárna Kamienczyk

Terénní koloběžky

České Petrovice