Ski areál České Petrovice

 

 

Skiareál

Oficiální stránky – Skiareál České Petrovice naleznete zde.

ski_areal_ceske_petrovice

Skiareál České Petrovice disponuje třemi lyžařskými vleky s celkovou přepravní kapacitou více než 2000 osob za hodinu. Celková délka sjezdových tratí je přes 2000 m. Nechybí ani dva provazové vleky pro nejmenší, kde se Vaše děti v lyžařské škole naučí pod vedením zkušených instruktorů rychle lyžovat.

Skiareál a sjezdovky se nacházejí v nadmořské výšce 650-740 m.n.m

20190216_120451

 

Sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány. Samozřejmostí je systémem pro technické zasněžování. Díky umělému osvětlení nechybí ani pravidelné večerní lyžování.

Ski areál nabízí ideální podmínky pro začátečníky, rodiny s dětmi, snowboardisty a rekreační lyžaře. Provozovatel ski areálu udržuje v případě příznivých sněhových podmínek cca 4 km běžeckých tratí.

20190216_121252

Na hory s dětmi do Českých Petrovic

Chytáte se na hory s dětmi? České Petrovice jsou  ideálním místem, kde naučíte své děti lyžovat. Místní lyžařská a snowboardová škola je dle hodnocení zákazníků na vysoké úrovni a děti ještě dlouho po ukončení kurzu vzpomínají na milé a vstřícné instruktory, kteří je naučili lyžovat, nebo jezdit na snowboardu. Pokud se chystáte na hory s dětmi, musíte plánovat dopředu. Dbát na bezpečnost i zábavu. Sjezdovky musí být mírné, tak jako v Českých Petrovicích, ubytování prostorné a program pestrý. Rodinnou zimní dovolenou se zkrátka vyplácí nepodceňovat. Proč s dětmi do Českých Petrovic? Odpovíme Vám.

  • Dostupnost, přijatelná vzdálenost a dostatek zábavy jsou důležité při výběru místa pro trávení dovolené s dětmi. Myslete na to, že místo je dobré vybírat nejen podle sjezdovky, ale i podle okolí. Lyžování na stejném místě se dětem omrzí, proto je třeba mít v záloze zpestření. V dojezdové vzdálenosti se nachází i několik dalších ski areálů. Chce to vědět, kam vyrazit na tůru, na jakou rozhlednu vyšplhat nebo kde najít dobrý bazén či lázně. V dostupné vzdálenosti od Českých Petrovice je dostatečné množství takových míst a naleznete je v tipech na výlet a zábavu.
  • Ideální termín pro vaši zimní dovolenou s dětmi je uprostřed týdne. O víkendech a prázdninách se hory zaplní, u vleků a občerstvení rostou fronty. Mnohem lepší je vyrazit v týdnu, kdy jsou svahy prázdnější a pro začátečníky bezpečnější. Sehnat místo v lyžařské škole je ve všední dny rovněž snazší.
  • Vybíráte mezi hotelem a apartmány? Pronájem chalupy nebo apartmánu poskytuje více možností, jak se zabavit při špatném počasí a zároveň nerušit ostatní rekreanty. Pokud ale plánujete vyrazit ve větší skupině, nezapomeňte na včasnou rezervaci, neboť kapacita je omezená. Důležitá je pro vaše rozhodování také vzdálenost ubytování od skiareálu, což v Českých Petrovicích díky jejich rozloze nebude problém.

V případě nepříznivých sněhových podmínek v Českých Petrovicích se nemusíte obávat zkažené dovolené, neboť se v dojezdové vzdálenosti nachází i několik dalších výše položených lyžařských center, kde by v zimním období mělo být sněhu na sjezdovkách vždy dostatek. Na své si přijdou i milovníci bílé stopy. Na otázku „Kam na běžky v Orlických horách?” pro Vás máme hned několik krásných tipů.