Skip to content

Běžky Suchý vrch

Běžky Suchý vrch

Pro běžkaře je Suchý vrch vyhlášenou lokalitou a v případě dobrých sněhových podmínek se jich na parkovišti na Červenovodském sedle sjíždí vždy velké množství. Běžky suchý vrch. Parkování je zdarrna. Příspěvek na úpravu běžeckých stop je možné uhradit  prostřednictvím výběrových automatů.  Z tohoto místa, kde se nachází také informační centrum, zázemí s převlékárnou, wc a občerstvením můžete vyrazit hned na dvě strany. Směr Suchý vrch, nebo na Bukovou horu. Pokud na trase rádi využijte občerstvení a teplo kachlových kamen doporučujeme trasu na Suchý vrch, kde toto zázemí poskytuje Kramářova chata přímo na Suchém vrchu. Okolo Bukové hory žádná občerstvovací stanice není.

Tip na další upravené stopy v Orlických horách okolo Kašparovy chaty . Běžky České Petrovice.

Fórum Běžky suchý vrch

Zajímá Vás jaké jsou sněhové podmínky v oblasti Suchý vrch – Buková hora. Navštivte fórum, kde naleznete aktuální informace od samotných návštěvníků, kteří do fóra přispívají. Naleznete tak také informace od tamního týmu rolbařů, kteří běžkařské tratě udržuji a zveřejňují termíny jejich úpravy.

Fórum naleznete zde.

Webkamera Červenovodské sedlo – kamera online

Kamera Červeovodské sedlo

Online webkamera Červenovodské sedlo

Webkamera Kramářova chata  – kamera online

Kamera Kramářova chata

Online webkamera Kamera Kramářova chata


Běžky Suchý vrch

Na běžky okolo Suchého vrchu.

Běžecké tratě Suchý vrch

Aktuální informace o úpravě tras přímo od rolbařů naleznete zde. Na mapě běžkařských tratí vidíte zeleně vyznačené upravené stopy a datum jejich úpravy.

Jaké sněhové podmínky právě na Červenovodském sedle panují zjistíte prostřednictvím webkamery umístěné u informačního centra.

Po krásném zážitku na Suchém vrchu se však nezapomeňte vrátit do Českých Petrovic, které jsou vzdáleny zhruba 25 Km. Trasa z Českých Petrovic na Suchý vrch.